Wróć

Telefon i internet

25 kwietnia 2022

Telefon i internet

Polscy operatorzy telefoniczni oraz dostawcy internetu przygotowali specjalne pakiety i oferty dla osób, które przybyły do Polski w wyniku wybuchu wojny w Ukrainie. Oferty mają na celu ułatwienie kontaktu z rodzinami i bliskimi przebywającymi w Ukrainie, jak i korzystanie z Internetu oraz telefonii komórkowej na terenie Polski.

Polscy najwięksi operatorzy telekomunikacyjni Plus, T-Mobile, Play i Orange Polska obniżyli ceny połączeń do osób przebywających w Ukrainie (nawet o 80%, do ok. 29 groszy/minuta), przyznają darmowe minuty i gigabajty internetu.

Pakiet startowy SIM (tzw. „telefon na kartę”) kupisz w dowolnym sklepie Żabka, które w Krakowie dostępne są niemal wszędzie. Również w Żabce w momencie zakupu otrzymasz informację, jak aktywować numer i pakiet. W razie trudności poproś ekspedienta lub dowolnego klienta sklepu o pomoc.

Przykładowe oferty:

Darmowy dostęp do internetu światłowodowego i telewizji przez 6 miesięcy

Z oferty mogą skorzystać obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski od 24 lutego 2022 roku oraz osoby, które w całości udostępniają mieszkanie lub dom obywatelom Ukrainy. Dodatkowo należy mieszkać w zasięgu sieci UPC i nie posiadać zainstalowanych usług UPC pod wskazanym adresem.

www.upc.pl/pakiety/dla-ukrainy